Право мовчати в кримінальних справах

Через декілька гучних кримінальних справ, які виникли в минулому році, право підозрюваного мовчати знову опиняється в центрі уваги. Безумовно, потерпілі та родичі кримінальних злочинів переслідують право підозрюваного мовчати, що зрозуміло. Наприклад, минулого року, наполегливе мовчання підозрюваного у численних "вбивствах інсуліну" в будинках для літніх людей призвело до розладу та роздратування серед родичів, які, звичайно, хотіли знати, що сталося. Підозрюваний постійно звертався до свого права мовчати перед окружним судом Роттердама. Зрештою, це також роздратувало суддів, які, тим не менш, продовжували намагатися змусити підозрюваного працювати.

Право мовчати в кримінальних справах

Існують різні причини, чому підозрювані, часто за порадою своїх адвокатів, посилаються на своє право мовчати. Наприклад, це можуть бути суто стратегічні чи психологічні причини, але трапляється також, що підозрюваний побоюється наслідків у кримінальному середовищі. Незалежно від причини право мовчати належить кожному підозрюваному. Це класичне право цивільного, оскільки 1926 р. Було закріплено у статті 29 Кримінально-процесуального кодексу, і тому його слід дотримуватися. Це право базується на принципі, що підозрюваний не повинен співпрацювати за власним переконанням і не може до цього змусити: "Підозрюваний не зобов'язаний відповідати'. Натхненником цього є заборона тортур.

Якщо підозрюваний скористається цим правом, він може тим самим не допустити, щоб його заява вважалася неправдоподібною і недостовірною, наприклад, тому що вона відхиляється від того, що заявили інші, або від того, що включено до матеріалів справи. Якщо підозрюваний на початку мовчить, а його заява пізніше вкладається в інші заяви та справи, він збільшує шанс, що суддя йому повірить. Використання права мовчати також може бути хорошою стратегією, якщо підозрюваний не в змозі дати правдоподібну відповідь на запитання, наприклад, поліції. Адже заяву завжди можна зробити в суді із запізненням.

Однак ця стратегія не позбавлена ​​ризиків. Підозрюваний також повинен знати про це. Якщо підозрюваний буде заарештований і поміщений до досудового тримання, звернення до права мовчати може означати, що поліція та судові органи залишаються підставою для розслідування, на підставі якого триває досудове ув'язнення підозрюваного. Тому можливо, що підозрюваному, можливо, доведеться перебувати в слідчому ізоляторі довше через мовчання, ніж якби він зробив заяву. Крім того, можливо, що після припинення справи або виправдання підозрюваного підозрюваному не буде призначено відшкодування збитків, якщо він сам винен у продовженні досудового ув'язнення. Таку вимогу про відшкодування збитків на цій підставі вже кілька разів відхиляли.

Опинившись у суді, мовчання також не має наслідків для підозрюваного. Зрештою, суддя може брати до уваги мовчання у своєму вироку, якщо підозрюваний не забезпечує відкритості, як у викладенні доказів, так і у вироку. За версією Верховного суду Нідерландів, мовчання підозрюваного може навіть сприяти винесенню обвинувального вироку, якщо є достатньо доказів і підозрюваний не надав жодних додаткових пояснень. Зрештою, мовчання підозрюваного суддя може зрозуміти і пояснити так: "Підозрюваний завжди мовчав про свою причетність (...), а тому не брав відповідальності за зроблене. " У контексті вироку підозрюваного можна звинуватити в мовчанні, що він не покаявся чи не пошкодував своїх дій. Чи будуть судді використовувати право мовчати підозрюваного для врахування вироку, залежить від особистої оцінки судді і тому може відрізнятися в залежності від судді.

Використання права мовчати може мати переваги для підозрюваного, але це, звичайно, не без ризику. Це правда, що право підозрюваного мовчати повинно дотримуватися. Однак, коли мова заходить про позов, судді все частіше вважають мовчання підозрюваних на свою користь. Зрештою, право підозрюваного мовчати на практиці регулярно суперечить зростаючій ролі у кримінальному провадженню та важливості жертв, тих, хто пережив родичів чи суспільства, з чіткими відповідями на питання.

Whether it is wise in your case to make use of the right to remain silent during the police hearing or at the hearing depends on the circumstances of the case. It is therefore important that you contact a criminal lawyer before deciding regarding the right to remain silent. Law & More lawyers specialize in criminal law and are happy to provide advice and/or assistance. Are you a victim or the surviving relative and do you have questions about the right to remain silent? Even then Law & More’s lawyers are ready for you.

частка