Передача зобов'язання

Передача зобов'язання

Якщо ви плануєте передати компанію комусь іншому або придбати чужу компанію, ви можете задатися питанням, чи стосується це поглинання також і персоналу. Залежно від причини, через яку компанія переходить у власність, і способу здійснення поглинання, це може бути або не бути бажаним. Наприклад, чи частина компанії переходить у власність компанії, яка має невеликий досвід такої господарської діяльності? У такому випадку може бути добре прийняти спеціалізованих працівників і дозволити їм продовжувати свою звичайну діяльність. З іншого боку, чи відбувається злиття двох подібних компаній з метою економії витрат? Тоді певні працівники можуть бути менш бажаними, оскільки деякі посади вже були заповнені, і також можна значно заощадити на витратах на оплату праці. Чи слід приймати працівників на роботу, залежить від застосовності норм про "передачу підприємства". У цій статті ми пояснюємо, коли це так і які наслідки.

Передача зобов'язання

Коли відбувається передача зобов'язання?

Коли відбувається передача зобов'язання, це випливає із розділу 7: 662 Цивільного кодексу Нідерландів. У цьому розділі зазначено, що має бути передача в результаті угоди, злиття або поділу економічної одиниці, яка зберігає свою особистість. Економічна одиниця - це "група організованих ресурсів, призначених для здійснення економічної діяльності, незалежно від того, є ця діяльність центральною чи допоміжною". Оскільки поглинання здійснюються на практиці найрізноманітнішими способами, це юридичне визначення не пропонує чітких настанов. Тому його тлумачення сильно залежить від обставин справи.

Судді, як правило, досить широко тлумачать передачу зобов’язання, оскільки наша правова система надає великого значення захисту працівників. Отже, на основі існуючої судової практики можна зробити висновок, що остання фраза „економічний суб’єкт, що зберігає свою ідентичність” є найважливішою. Зазвичай це стосується постійного поглинання частини компанії та пов'язаних з нею активів, торгових найменувань, адміністрації та, звичайно, персоналу. Якщо це стосується лише окремого аспекту, передача зобов'язання, як правило, не відбувається, якщо цей аспект не є визначальним для ідентичності підприємства.

Коротше кажучи, зазвичай відбувається передача підприємства, як тільки поглинання включає цілу частину підприємства з метою здійснення економічної діяльності, яка також характеризується власною особистістю, яка зберігається після поглинання. Отже, передача (частини а) бізнесу з не тимчасовим характером незабаром є передачею підприємства. Випадком, коли явно не відбувається передачі зобов'язання, є злиття акцій. У такому випадку працівники залишаються на службі в одній компанії, оскільки лише змінюється особа акціонера (-ів).

Наслідки передачі зобов'язання

Якщо відбувається передача підприємства, в принципі весь персонал, що входить до складу господарської діяльності, переводиться на умовах трудового договору та колективного договору, що діє з попереднім роботодавцем. Тому не потрібно укладати новий трудовий договір. Це також стосується випадків, коли сторони не знають про застосування передачі зобов'язання та щодо працівників, про яких особа, що отримує права, не знала на момент поглинання. Новий роботодавець не має права звільняти працівників через перехід зобов'язання. Крім того, попередній роботодавець ще один рік відповідає разом з новим роботодавцем за виконання зобов'язань з трудового договору, що виникли до переходу зобов'язання.

Не всі умови працевлаштування передаються новому роботодавцю. Пенсійна схема - це виняток. Це означає, що роботодавець може застосовувати ту ж пенсійну схему до нових працівників, що і до своїх поточних працівників, якщо це заявлено вчасно для переведення. Ці наслідки стосуються всіх працівників, у яких передавальна компанія перебуває на службі на момент переведення. Це також стосується працівників, непридатних до роботи, хворих або на тимчасових контрактах. Якщо працівник не хоче переходити на підприємство, він / вона може прямо заявити, що бажає розірвати трудовий договір. Домовитись про умови працевлаштування можна після переходу компанії. Однак, перш ніж це стане можливим, попередні умови працевлаштування повинні бути передані новому роботодавцю.

Ця стаття описує, що юридичне визначення передачі підприємства на практиці виконується досить скоро, і це має серйозні наслідки стосовно зобов'язань перед працівниками підприємства. Передача підприємства - це саме той випадок, коли економічна одиниця підприємства переходить до іншої на нетерміновий період, завдяки чому особистість діяльності зберігається. В результаті постанови про передачу підприємства особа, яка приймає на себе, повинна наймати працівників (частини) переданого підприємства за умовами зайнятості, які вже застосовувались до них. Отже, новому роботодавцю не дозволяється звільняти працівників через переведення зобов’язання. Хотіли б Ви дізнатись більше про передачу зобов’язання та чи застосовується це правило у Ваших конкретних обставинах? Тоді звертайтесь Law & More. Наші юристи спеціалізуються на корпоративному праві та трудовому праві і з радістю допоможуть вам!

Law & More