Компенсація при переході за трудовим договором: як це працює?

За певних обставин працівник, у якого закінчується трудовий договір, має право на встановлену законом компенсацію. Це також називається перехідною оплатою, яка призначена для полегшення переходу на іншу роботу або для можливого навчання. Але які правила щодо цієї перехідної виплати: коли працівник має право на неї та наскільки саме така перехідна виплата? У цьому блозі послідовно обговорюються правила щодо перехідного платежу (тимчасового контракту).

Компенсація при переході за трудовим договором: як це працює?

Право на перехідний платіж

Відповідно до ст. 7: 673, пункт 1 Цивільного кодексу Нідерландів, працівник має право на перехідну виплату, яка також може бути використана для цілей, не пов’язаних з роботою. Ст. 7: 673 BW вказує, у яких випадках роботодавець зобов’язаний це виплатити.

Закінчення трудового договору з ініціативи роботодавця з ініціативи працівника
шляхом скасування право на перехідний платіж немає права*
шляхом розчинення право на перехідний платіж немає права*
в силу дії закону без продовження право на перехідний платіж немає права *

* Працівник має право на перехідну виплату, лише якщо це є результатом серйозно винних дій або бездіяльності з боку роботодавця. Це стосується лише дуже серйозних випадків, таких як сексуальні домагання та расизм.

винятки

Однак у деяких випадках роботодавець не винен перехідний платіж. Виняток становлять:

  • працівник молодше вісімнадцяти і працював у середньому менше дванадцяти годин на тиждень;
  • розривається трудовий договір з працівником, який досяг пенсійного віку;
  • припинення трудового договору є результатом серйозно винних дій працівника;
  • роботодавця визнано банкрутом або вводить мораторій;
  • колективний трудовий договір передбачає, що замість перехідної виплати ви можете отримати заміну, якщо звільнення відбулося з економічних причин. Звісно, ​​ця заміна підпорядковується певним умовам.

Сума перехідного платежу

Перехідна виплата становить 1/3 валової місячної заробітної плати за рік роботи (з 1 -го робочого дня).

Наступна формула використовується для всіх днів, що залишилися, а також для працевлаштування, яке тривало менше року: (валова заробітна плата, отримана за залишком частини трудового договору /місячна заробітна плата) х (1/3 валової місячної заробітної плати /12) .

Тому точна сума перехідної виплати залежить від заробітної плати та тривалості роботи працівника у роботодавця. Що стосується місячної заробітної плати, необхідно також додати відпустку та інші надбавки, такі як премії та надбавки за понаднормові роботи. Що стосується робочого часу, послідовні контракти працівника з тим самим роботодавцем також слід додати до розрахунку кількості років вислуги років. Контракти послідовного роботодавця, наприклад, якщо працівник спочатку працював у роботодавця через агентство з працевлаштування, також слід скласти. Якщо між двома трудовими договорами працівника був проміжок більше 6 місяців, старий контракт більше не включається до розрахунку кількості вислуг років для розрахунку перехідної виплати. Роки, протягом яких працівник хворіє, також зараховуються до кількості відпрацьованих років роботи. Зрештою, якщо працівник тривалий час хворів із виплатою заробітної плати і роботодавець звільнив його через два роки, працівник все ще має право на перехідну виплату.

Максимальний перехідний платіж, який повинен сплатити роботодавець, становить 84,000 2021 євро (у 84,000 році) і коригується щорічно. Якщо працівник перевищує цю максимальну суму на основі вищевказаного методу розрахунку, то він отримає лише 2021 XNUMX євро перехідного платежу у XNUMX році.

З 1 січня 2020 року більше не застосовується те, що трудовий договір повинен був тривати принаймні два роки для отримання права на перехідну виплату. З 2020 року кожен працівник, включаючи працівника з тимчасовим контрактом, має право на перехідну виплату з першого робочого дня.

Ви працівник і чи вважаєте Ви, що маєте право на перехідну виплату (і чи не отримали її)? Або ви роботодавець, і вам цікаво, чи зобов’язані ви платити своєму працівнику перехідну виплату? Будь ласка зв'яжіться Law & More по телефону або електронною поштою. Наші спеціалізовані та досвідчені юристи в галузі трудового права з радістю вам допоможуть.

частка
Law & More B.V.