Що таке претензія?

Що таке претензія?

Претензія - це просто вимога, яку хтось має до іншого, тобто до особи чи компанії.

Претензія часто складається з грошової вимоги, але це також може бути вимога про надання або вимога щодо неналежної оплати або вимога про відшкодування збитків. Кредитор — це особа або компанія, яка має «виконання» іншою особою. Це випливає з договору. Видатні результати роботи часто також називають «боргом». Таким чином, кредитор все ще може вимагати борг, звідси термін «кредитор». Сторона, яка передає виконання кредитору, називається «боржником». Якщо виконання полягає у сплаті суми, сторона, яка ще має сплатити суму, називається «боржником». Сторони, які вимагають грошових зобов’язань, також називаються «кредиторами». На жаль, проблема позову полягає в тому, що він не завжди виконується, навіть якщо це було домовлено або це передбачено законом. Отже, щодо позовів тривають судові процеси та дії щодо стягнення. Але що саме таке позов?

Виникнення позову

Претензія часто виникає внаслідок угоди, в якій ви погоджуєтеся зробити щось натомість, за що інша сторона надає компенсацію. Після того, як ви виконали свою угоду та повідомили іншу особу, що ви вимагаєте компенсації, виникає право на позов. Крім того, претензія може виникнути, наприклад, якщо ви випадково перерахували не на той банківський рахунок. Тоді ви здійсните «неналежний платіж» і зможете вимагати повернення перерахованої суми грошей від власника банківського рахунку. Так само, якщо ви зазнали збитків через дії (або бездіяльність) іншої особи, ви можете вимагати відшкодування цих збитків від іншої особи. Це зобов’язання компенсації може виникнути внаслідок порушення контракту, законодавчих положень або делікту.

Стягнення позову

Ви повинні дати зрозуміти іншій особі, що вони вам щось винні або повинні надати вам щось натомість. Лише після того, як ви заповните це відомо, претензія надійде. Найкраще це зробити письмово.

Що робити, якщо боржник не задовольняє вашу вимогу і (у випадку грошової вимоги) не сплачує, наприклад? Потім ви повинні стягнути претензію, але як це працює?

Позасудове стягнення боргу

Для претензій ви можете скористатися колекторським агентством. Це часто робиться для відносно простих вимог. Для вищих претензій компетентний лише юрист зі стягнення. Однак навіть для простих і невеликих претензій може бути розумним залучити юриста зі стягнення боргів, оскільки юристи зі стягнення боргів зазвичай краще пропонують індивідуальні рішення. Крім того, юрист із стягнення часто може краще оцінити та спростувати захист боржника. Крім того, колекторська агенція не уповноважена вимагати, щоб боржник сплатив законно, а юрист з колекторських зборів має право. Якщо боржник не відповідає на повістку від колекторського агентства або юриста по колекторству і позасудове стягнення не принесло результатів, ви можете почати судовий процес стягнення.

Судове стягнення боргу

Щоб змусити боржника заплатити, потрібне судове рішення. Щоб отримати вирок, необхідно розпочати судовий процес. Ці судові процеси в обов’язковому порядку починаються з повістки про виклик. Якщо йдеться про грошові претензії на суму 25,000 XNUMX євро або менше, ви можете звернутися до районного суду. У кантональному суді адвокат не є обов’язковим, але найняти його, безперечно, може бути розумним. Наприклад, повістка повинна бути складена дуже ретельно. Якщо повістка не відповідає формальним вимогам закону, суд може визнати вас неприйнятними, і ви не зможете отримати вирок. Тому вкрай важливо, щоб повістка була складена правильно. Після цього повістка повинна бути офіційно вручена (виписана) судовим виконавцем.

Якщо ви отримали судове рішення, яке присуджує ваші вимоги, ви повинні надіслати це судове рішення судовому виконавцю, який може використовувати його, щоб змусити боржника сплатити. Таким чином, на товари, що належать боржнику, може бути накладено арешт.

Позовна давність

Важливо швидко стягнути вашу вимогу. Це пояснюється тим, що позовні вимоги спливають через деякий час. Час позовної давності залежить від виду позову. За загальним правилом застосовується термін позовної давності 20 років. Тим не менш, існують також претензії, термін давності яких закінчується через п’ять років (докладні пояснення щодо терміну позовної давності див. в іншому нашому блозі «Коли закінчується вимога»), а у випадку споживчих покупок — через два роки. Наступні вимоги погашаються через п'ять років:

  • Виконати угоду про надання або виконання (наприклад, грошова позика)
  • До періодичних платежів (наприклад, виплата орендної плати або заробітної плати)
  • Через неналежний платіж (наприклад, через те, що ви випадково зробили переказ на неправильний банківський рахунок)
  • До відшкодування збитків або узгодженої неустойки

Кожного разу, коли строк загрожує закінчитися і строк позовної давності закінчується, кредитор може приєднати до нього новий строк шляхом так званого переривання. Переривання здійснюється шляхом повідомлення боржника до закінчення строку позовної давності про те, що вимога все ще існує, наприклад, за допомогою зареєстрованого нагадування про оплату, платіжної вимоги або виклику. По суті, кредитор повинен мати можливість довести, що строк було перервано, якщо боржник посилається на захист позовної давності. Якщо у нього немає доказів, і боржник, таким чином, посилається на строк позовної давності, він більше не може виконати вимогу.

Тому важливо визначити, до якої категорії належить ваша вимога та який відповідний строк позовної давності. Після закінчення строку позовної давності ви вже не можете змусити свого боржника задовольнити вимогу.

Будь ласка, зв'яжіться з наші юристи для отримання додаткової інформації про стягнення грошової заборгованості або застосування строку позовної давності. Ми будемо раді Вам допомогти!

Law & More