Коли вам дозволяється припинити зобов'язання зі сплати аліментів партнеру?

Коли вам дозволяється припинити зобов'язання зі сплати аліментів партнеру?

Якщо після розлучення суд вирішить, що ви зобов’язані сплачувати аліменти своєму колишньому партнеру, це пов’язано з певним періодом часу. Незважаючи на цей проміжок часу, на практиці часто трапляється так, що через деякий час ви можете в односторонньому порядку зменшити або навіть повністю припинити аліменти. Чи зобов’язані ви сплачувати аліменти своєму колишньому партнеру і чи довідалися ви, наприклад, що він живе з новим партнером? У такому випадку у вас є підстави припинити аліментне зобов’язання. Однак ви повинні мати змогу довести, що існує спільне проживання. Якщо ви втратили роботу або іншим чином маєте менші фінансові можливості, то це також є причиною зменшення аліментів партнера. Якщо ваш колишній партнер не погоджується на зміну або припинення аліментів, ви можете домовитись про це в суді. Для цього вам знадобиться адвокат. Адвокат повинен буде подати заяву про це до суду. На підставі цієї заяви та захисту протилежної сторони суд прийме рішення. Law & MoreАдвокати з питань розлучень спеціалізуються на питаннях, пов'язаних з аліментами партнера. Якщо ви вважаєте, що вашому колишньому партнерові більше не дозволяється отримувати аліменти партнера, або якщо ви вважаєте, що суму слід зменшити, зверніться безпосередньо до наших досвідчених юристів, щоб ви не платили аліменти без потреби.

Коли вам дозволяється припинити зобов'язання зі сплати аліментів партнеру?

Зобов'язання підтримувати свого колишнього партнера може закінчитися такими способами:

  • Помирає один із колишніх партнерів;
  • Одержувач аліментів повторно одружується, співіснує або вступає в зареєстроване товариство;
  • Одержувач аліментів має достатній дохід сам або особа, яка зобов'язана сплачувати аліменти, вже не може сплачувати аліменти;
  • Завершується взаємно узгоджений термін або законний термін.

Припинення зобов'язання зі сплати аліментів має серйозні наслідки для отримувача аліментів. Йому доведеться пропускати певну суму на місяць. Тому суддя буде ретельно оцінюватись до прийняття такого рішення.

Нові стосунки колишнього партнера

Загальний момент дискусій на практиці стосується спільного проживання одержувача аліментів. Для того, щоб припинити аліменти партнера, має існувати спільне проживання, «ніби вони одружені», ніби вони перебувають у зареєстрованому товаристві. Існує лише спільне проживання, як якщо б вони одружилися, коли співмешканці мають спільне домогосподарство, коли вони мають афективні стосунки, які також є тривалими, і коли виявляється, що співмешканці піклуються один про одного. Отже, це має бути тривале спільне проживання, тимчасові стосунки не мають цієї мети. Чи всі ці вимоги виконуються, часто вирішує суддя. Суддя буде тлумачити критерії обмежено. Це означає, що суддя нелегко вирішити, що існує спільне проживання так, ніби вони одружені. Якщо ви хочете припинити зобов’язання щодо аліментів партнера, вам доведеться довести спільне проживання.

Якщо справді є випадок «повторного спільного життя» з новим партнером, то особа, яка має право на партнерські аліменти, остаточно втратила своє право на аліменти. Це також випадок, коли нові стосунки вашого колишнього партнера знову розриваються. Тому вас не можуть зобов’язати знову сплачувати аліменти колишньому партнерові, оскільки його або її нові стосунки закінчились.

Нові відносини платника аліментів

Можливо також, що ви, як платник аліментів, отримаєте нового партнера, з яким ви будете одружуватися, співживати чи вступати в зареєстроване товариство. У такому випадку, крім вашого зобов’язання сплачувати аліменти своєму колишньому партнеру, ви також матимете зобов’язання з аліментів до свого нового партнера. У деяких ситуаціях це може призвести до зменшення розміру аліментів, які виплачуються вашому колишньому партнеру, оскільки ваша несуча здатність повинна бути розділена між двома людьми. Залежно від ваших доходів, це також може означати, що ви можете припинити зобов'язання по аліментах перед колишнім партнером, оскільки ваша платіжна здатність недостатня.

Спільне припинення зобов’язання по аліментам партнера

Якщо ваш колишній партнер погоджується з припиненням аліментів партнера, ви можете прописати це у письмовій угоді. Law & MoreАдвокати можуть скласти для вас офіційну угоду. Потім цю угоду має бути підписано вами та вашим колишнім партнером.

Організація аліментів на партнера

Ви та ваш колишній партнер можете домовитись про тривалість та розмір аліментів партнера разом. Якщо щодо тривалості сплати аліментів нічого не було домовлено, законний термін застосовується автоматично. Після цього періоду зобов’язання зі сплати аліментів закінчується.

Юридичний термін сплати аліментів партнеру

Якщо ви розлучилися до 1 січня 2020 року, максимальна тривалість аліментів для партнера - 12 років. Якщо шлюб не тривав довше п’яти років і у вас немає дітей, строк аліментів дорівнює тривалості шлюбу. Ці юридичні умови також застосовуються в кінці зареєстрованого товариства.

з 1 січня 2020 року діють інші правила. Якщо ви розлучилися після 1 січня 2020 року, період аліментів дорівнює половині тривалості шлюбу, максимум - 5 років. Однак із цього правила зроблено кілька винятків:

  • Якщо ви перебуваєте у шлюбі 15 років, і ви можете вимагати пенсію за віком протягом 10 років, ви можете вимагати аліменти до набрання чинності пенсією за віком.
  • Вам більше 50 років і ви були одружені не менше 15 років? У цьому випадку максимальний строк аліментів - 10 років.
  • У вас є діти до 12 років? У такому випадку аліменти на партнерські стосунки тривають до досягнення молодшою ​​дитиною 12 років.

Якщо ви потрапили в ситуацію, яка виправдовує припинення або зменшення аліментів партнера, не соромтеся звертатися Law & More. Law & MoreСпеціалізовані юристи можуть проконсультувати Вас щодо того, чи розумно розпочинати провадження щодо зменшення або навіть припинення аліментів.

Law & More