Залишайтеся в подружньому будинку під час і після розлучення

Залишайтеся в подружньому будинку під час і після розлучення

Кому дозволено перебувати в подружньому будинку під час і після розлучення?

Після того як подружжя вирішили розлучитися, часто виявляється, що більше не можна продовжувати жити разом під одним дахом у подружньому будинку. Щоб уникнути зайвої напруги, одній із сторін доведеться піти. Подружжю часто вдається спільно домовитися про це, але які можливості, якщо це неможливо?

Використання подружнього будинку під час розлучення

Якщо розлучення про розлучення ще не закінчено в суді, в окремому провадженні можуть бути запрошені попередні заходи. Тимчасове припинення - це різновид надзвичайної процедури, в якій виноситься рішення протягом тривалості шлюборозлучного процесу. Одне з положень, яке можна вимагати, - виключне використання подружнього будинку. Потім суддя може вирішити, що виключне використання подружнього будинку надається одному з подружжя, а іншому подружжю більше не дозволяється входити додому.

Іноді обидва подружжя можуть також вимагати ексклюзивного використання подружнього дому. У такому випадку суддя зважить інтереси та на цій підставі визначить, хто має найбільше права та зацікавленість в користуванні житлом. У рішенні суду будуть враховані всі обставини справи. Наприклад: хто має найкращі можливості тимчасово залишитися десь в іншому місці, хто піклується про дітей, є одним із партнерів для своєї роботи прив’язаним до будинку, чи є в будинку спеціальні приміщення для інвалідів тощо. суд ухвалив рішення, чоловік / дружина, якому не було надано право користування, повинен залишити будинок. Цій дружині заборонено входити після цього в сімейний дім без дозволу.

Проведення птахів

На практиці суддів все частіше обирає метод виведення птахів. Це означає, що діти сторін залишаються в будинку, а батьки по черзі залишаються в подружньому будинку. Батьки можуть домовитись про домовленість про відвідування, в якій розділені дні піклування про дітей. Потім батьки можуть визначити на основі домовленостей про відвідування того, хто залишиться в подружньому будинку, коли і хто повинен залишитися в інших місцях у ці дні. Перевага гніздування птахів полягає в тому, що у дітей буде максимально тиха ситуація, оскільки вони матимуть фіксовану базу. Також обом подружжю буде простіше знайти собі будинок замість будинку для всієї родини.

Використання подружнього будинку після розлучення

Іноді може статися, що розлучення було оголошено, але сторони все ще продовжують обговорювати, кому дозволено жити в подружньому будинку, поки він не буде остаточно розділений. У такому випадку, наприклад, сторона, яка проживала в будинку, коли розлучення було зареєстровано в документах про цивільний стан, може звернутися до суду з проханням дозволити продовжувати проживання в цьому будинку протягом шести місяців до виключення інший колишній чоловік. Сторона, яка може продовжувати користуватися подружним будинком, повинна в більшості випадків сплачувати плату за розміщення стороні, яка від'їжджає. Період шести місяців починається з моменту реєстрації розлучення в обліку цивільного стану. Після закінчення цього періоду обидва подружжя в принципі мають право знову використовувати подружнє житло. Якщо після закінчення цього шестимісячного періоду дім все-таки ділиться, сторони можуть вимагати від кантонального судді прийняти рішення про користування будинком.

Що відбувається з правом власності на будинок після розлучення?

В контексті розлучення сторони також повинні будуть домовитись про поділ будинку, якщо вони мають будинок у спільній власності. У цьому випадку будинок може бути виділений одній із сторін або проданий третій стороні. Важливо, щоб були укладені хороші угоди щодо ціни продажу або поглинання, розподілу надлишкової вартості, що несе залишковий борг та звільнення від солідарної відповідальності за іпотечний борг. Якщо ви не можете домовитись разом, ви можете також звернутися до суду з проханням розділити будинок одній із сторін або визначити, що будинок повинен бути проданий. Якщо ви живете разом в оренді, ви можете попросити суддю надати право оренди майна одній із сторін.

Ви причетні до розлучення і чи ведете дискусію щодо використання подружнього будинку? Тоді, звичайно, ви можете зв’язатися з нашим офісом. Наші досвідчені юристи будуть раді надати вам поради.

Law & More