ЧИ ВИ МАЄТЕ ЗАПОЗИ ПРО ВІДШКОДАННЯ ЗБИТКІВ?
ЗАПИТАННЯ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

НАШІ ПРАВИЛИ - СПЕЦІАЛІСТИ У МІСЬКОМУ ЗАКОНУ

Перевірено Очистити.

Перевірено Персональний і легкодоступний.

Перевірено Ваші інтереси насамперед.

Легко доступний

Легко доступний

Law & More доступний з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 22:00 та у вихідні дні з 09:00 до 17:00

Гарне і швидке спілкування

Гарне і швидке спілкування

Наші юристи вислухають вашу справу та розроблять відповідний план дій
Гарне і швидке спілкування

Особистий підхід

Наш метод роботи гарантує, що 100% наших клієнтів рекомендують нас і що ми оцінюємо в середньому 9.4

Позови про відшкодування збитків

Основний принцип застосовується в голландському законодавстві про компенсації: кожен несе власну шкоду. У деяких випадках просто ніхто не несе відповідальності. Подумайте, наприклад, про шкоду, спричинену градом. Хтось заподіяв вам шкоду? У цьому випадку відшкодування шкоди може бути можливим лише за наявності підстав для притягнення особи до відповідальності. У голландському законодавстві можна виділити два принципи: договірну та юридичну відповідальність.

швидке меню

Договірна відповідальність

Чи укладають сторони угоду? Тоді це не лише намір, а й зобов'язання, що укладені в них угоди повинні виконуватися обома сторонами. Якщо сторона не виконує своїх зобов'язань за контрактом, існує недолік. Розглянемо, наприклад, ситуацію, коли постачальник не доставляє товари, не доставляє їх із запізненням або у поганому стані.

Рубі ван Керсберген

Рубі ван Керсберген

АДВОКАТ

ruby.van.kersbergen@lawandmore.nl

Law & More може зробити це і за вас

Law and More

Угода про усиновлення

Складання договору вимагає великої роботи. Тому зверніться за допомогою до.

Law and More

Повідомлення про дефолт

Ніхто не дотримується своїх призначень? Ми можемо надсилати письмові нагадування та подавати до суду від вашого імені.

Law and More

Контракт з найму

Чи хотіли б ви підтримку у складанні трудового договору? Викликати Law & More.

Чи маєте ви справу з позовом про відшкодування збитків і хочете отримати юридичну допомогу в процедурі?

"Law & More Юристи
беруть участь і можуть співчувати
з проблемою клієнта»

Однак лише недолік поки не дає вам права на компенсацію. Це теж вимагає підзвітність. Підзвітність регулюється у статті 6:75 Цивільного кодексу Нідерландів. Це передбачає, що недолік не можна приписувати іншій стороні, якщо це сталося не з її вини, а також не зважаючи на закон, правовий акт або переважаючі погляди. Це також стосується випадків непереборної сили.

Чи є недолік, і чи це також можна приписати? У цьому випадку отриману шкоду ще не можна вимагати безпосередньо від іншої сторони. Зазвичай спочатку слід надіслати повідомлення про невиконання зобов’язань, щоб дати іншій стороні можливість виконати свої зобов’язання досі та протягом розумного періоду. Якщо друга сторона все ще не виконує своїх зобов'язань, це призведе до невиконання зобов'язань, а також може бути витребувана компенсація.

Що говорять про нас клієнти

Наші юристи з відповідальності готові допомогти вам:

Office Law & More

Крім того, відповідальність іншої сторони не може сприйматися як належне, з огляду на принцип свободи договору. Зрештою, сторони в Нідерландах мають велику свободу договору. Це означає, що договірні сторони також можуть вільно виключати певний недолік підзвітності. Зазвичай це робиться в самій угоді або в загальних умовах, заявлених до неї за допомогою застереження про звільнення. Однак такий пункт повинен відповідати певним умовам, перш ніж сторона зможе застосувати його, щоб нести відповідальність. Коли такий пункт присутній у договірних відносинах і відповідає умовам, застосовується вихідний пункт.

Юридична відповідальність

Вимога про відшкодування збитків

Однією з найбільш відомих і поширених форм цивільної відповідальності є делікт. Це передбачає вчинення чи бездіяльність когось, що незаконно завдає шкоди іншому. Розглянемо, наприклад, ситуацію, коли ваш відвідувач може випадково перекинути вашу дорогоцінну вазу або впустити вашу дорогу фотокамеру. У такому випадку розділ 6: 162 Нідерландського цивільного кодексу передбачає, що жертва таких дій чи бездіяльності має право на компенсацію за умови дотримання певних умов.

Наприклад, поведінку чи вчинок когось іншого насамперед слід розглядати як протизаконний. Це має місце в тому випадку, якщо дія передбачає порушення певного права або вчинок чи бездіяльність, що порушує юридичний обов’язок, соціальну порядність або неписані стандарти. Крім того, акт повинен бути віднести до "винуватець". Це можливо, якщо це з його вини або причини, за яку він відповідає за законом або в дорожньому русі. Намір не вимагається в контексті підзвітності. Можливо, досить незначного боргу.

Однак обумовлене порушення стандарту не завжди призводить до відповідальності перед тим, хто зазнає шкоди в результаті. Зрештою, відповідальність все ще може бути обмежена вимога відносності. Ця вимога зазначає, що не існує зобов’язання виплачувати компенсацію, якщо порушений стандарт не служить для захисту від шкоди, яку зазнав потерпілий. Тому важливо, щоб "винний" діяв протиправно "по відношенню до" жертви через порушення цього стандарту.

Види збитків

Якщо вимоги договірної або цивільно-правової відповідальності виконуються, можна вимагати компенсацію. Тоді збиток, який підлягає відшкодуванню в Нідерландах, включає фінансові втрати та  інші втрати. Якщо фінансові збитки стосуються втрати або втрати прибутку, інші збитки стосуються нематеріальних страждань. В принципі, майнова шкода завжди і повністю підлягає відшкодуванню, інший недолік лише настільки, наскільки закон передбачає стільки слів.

Повна компенсація фактично заподіяної шкоди

Якщо мова йде про компенсацію, то основний принцип повна компенсація фактично заподіяної шкоди застосовується.

Цей принцип означає, що потерпілій стороні, яка заподіяла шкоду, не буде відшкодовано більше, ніж її повна шкода. Стаття 6: 100 Цивільного кодексу Нідерландів зазначає, що якщо одна і та ж подія не лише завдає жертві шкоду, але й приносить деякі Переваги, ця вигода повинна стягуватися при визначенні шкоди, яка підлягає відшкодуванню, наскільки це обґрунтовано. Вигоду можна охарактеризувати як поліпшення (активної) позиції жертви в результаті заподіяної шкоди.

Більше того, збиток не завжди буде повністю відшкодований. Важливу роль у цьому відіграє винна поведінка самої жертви або обставини в зоні ризику жертви. Потім потрібно поставити наступне запитання: чи повинен потерпілий діяти інакше, ніж у відношенні настання чи розміру шкоди? У деяких випадках потерпілий може бути зобов'язаний обмежити шкоду. Сюди входить ситуація наявності вогнегасника до того, як сталася пошкоджуюча подія, наприклад, пожежа. Чи є якась провина з боку потерпілого? В такому разі, власна винна поведінка в принципі призводить до зменшення зобов'язання щодо відшкодування шкоди особі, яка заподіює шкоду, і шкода повинна бути розділена між особою, яка заподіює шкоду, та жертвою. Іншими словами: (значна) частина шкоди залишається за власний рахунок жертви. Хіба що постраждалий від цього застрахований.

Страхування від пошкодження

Вимога про відшкодування збитків

З огляду на вищевикладене, може бути розумним оформити страховку, щоб уникнути пошкодження шкоди як жертви або причини шкоди. Зрештою, збитки та претензії на них є важкою доктриною. Крім того, сьогодні ви можете легко укласти різні страхові поліси зі страховими компаніями, такі як страхування відповідальності, страхування домашнього господарства чи автомобіля.

Ви маєте справу зі збитками і хочете, щоб страховка компенсувала вашу шкоду? Тоді ви повинні повідомити про свою шкоду самостійно, як правило, протягом місяця. Для цього бажано зібрати якомога більше доказів. Які докази вам потрібні, залежить від виду шкоди та угод, які ви уклали зі страховиком. Після вашого звіту страховик вкаже, чи і яка шкода буде відшкодована.

Зверніть увагу, що якщо шкода була відшкодована вашою страховкою, ви більше не можете вимагати цю шкоду від особи, яка заподіяла шкоду. Інакше це стосується збитків, які не покриває страховик. Збільшення премії внаслідок вимагання збитку від страховика також має право на компенсацію особою, яка заподіяла шкоду.

Класна дія

За певних обставин колективний позов може бути привабливою альтернативою можливої ​​індивідуальної процедури. Особливо це стосується розподілу шкоди: загальна сума шкоди, яку зазнали жертви, велика, але шкода на одну жертву відносно низька. У цьому випадку можлива компенсація часто не перевищує витрат на процедуру, витрат часу та ризику, який жертва втрачає. Крім того, відповідальними за таку шкоду часто є великі організації, які знайомі з правовою системою та мають достатні фінансові ресурси для подання позову.

З 1 січня 2020 року набрав чинності Закон про масове врегулювання позовів у колективній дії. Це дозволило потерпілим сторонам, шкода яких була заподіяна внаслідок тієї самої події чи подібних подій і за які несе відповідальність лише одна або обмежена кількість (юридичних) осіб, подати колективний позов про відшкодування через групу інтересів. Зараз існує один режим колективних позовів згідно з Розділом 3: 305а Нідерландського цивільного кодексу, незалежно від того, слугують вони грошовою компенсацією чи ні.

Наші Послуги

At Law & More ми розуміємо, що будь-яка шкода може мати для вас далекосяжні наслідки. Ви маєте справу зі збитком і хочете знати, чи можете ви вимагати цю шкоду чи як? Ви маєте справу з позовом про відшкодування збитків і хочете отримати юридичну допомогу в процедурі? Вам цікаво, що ми ще можемо зробити для вас? Будь ласка зв'яжіться Law & More. Наші юристи є експертами в галузі відшкодування збитків і раді допомогти Вам за допомогою особистого та цілеспрямованого підходу та порад!

Ви хочете знати, що Law & More може зробити для вас як юридична фірма в Eindhoven та Amsterdam?
Потім зв’яжіться з нами за телефоном +31 40 369 06 80 або надішліть електронний лист на адресу:
Містер. Том Мевіс, адвокат у Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Містер. Максим Ходак, адвокат & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More