Все про домовленість про заробіток

Все про домовленість про заробіток

Багато речей слід враховувати при продажу бізнесу. Одним з найважливіших і найскладніших елементів часто є ціна продажу. Наприклад, тут можуть заглибитись переговори, наприклад, тому що покупець не готовий платити достатньо або не може отримати достатнє фінансування. Одне з рішень, яке можна запропонувати для цього, - це домовленість про заробіток. Це домовленість, згідно з якою покупець сплачує лише частину ціни закупівлі після досягнення одного або кількох конкретних результатів протягом певного періоду після дати угоди. Таке домовленість також видається доцільним для узгодження, якщо вартість компанії коливається, а тому ціну придбання складно встановити. Крім того, це може бути засобом збалансування розподілу ризиків угоди. Однак, чи розумно домовлятися про схему виплат, сильно залежить від конкретних обставин справи та від того, як складається ця схема виплат. У цій статті ми розповімо вам більше про порядок заробітку та на що слід звернути увагу.

Все про домовленість про заробіток

Conditions

Таким чином, за схемою виграшу ціна залишається низькою під час самого продажу, і якщо протягом певного періоду часу (як правило, 2-5 років) виконується ряд умов, покупець повинен сплатити залишок суми. Ці умови можуть бути фінансовими та нефінансовими. Фінансові умови передбачають встановлення мінімального фінансового результату (відомого як етапи). Нефінансові умови включають, наприклад, те, що продавець або певний ключовий працівник продовжуватиме працювати у компанії протягом певного періоду після переведення. Можна також думати про конкретні цілі, такі як отримання певної частки ринку або ліцензії. Дуже важливо, щоб умови були складені якомога точніше (наприклад, щодо бухгалтерського обліку: спосіб обчислення результатів). Зрештою, це часто є предметом подальших дискусій. Тому угода про виграш часто передбачає інші умови, крім цілей і періоду, наприклад, як покупець повинен діяти протягом цього періоду, механізми спорів, механізми контролю, інформаційні зобов’язання та спосіб виплати виплат .

Зобов'язання

Порада часто полягає в тому, щоб бути обережними, домовляючись про порядок заробітку. Бачення покупця і продавця може значно відрізнятися. Покупець часто матиме довгострокове бачення, ніж продавець, оскільки останній хоче досягти максимального прибутку в кінці терміну. Крім того, між покупцем і продавцем може виникнути розбіжність у думках, якщо останній продовжить працювати в компанії. Отже, у домовленості про заробіток покупець, як правило, зобов’язаний докласти зусиль, щоб забезпечити продавцю виплату цієї максимальної заробітку. Оскільки розмір зобов’язання щодо найкращих зусиль залежить від того, що було узгоджено між сторонами, важливо домовитись про це чітко. Якщо покупець зазнає невдачі у своїх зусиллях, продавець може притягнути покупця до відповідальності із сумою збитків, якої йому не вистачає, оскільки покупець не доклав достатньо зусиль.

Переваги і недоліки

Як описано вище, механізм заробітку може містити деякі підводні камені. Однак це не означає, що вигоди для обох сторін відсутні. Наприклад, покупцеві часто легше забезпечити фінансування за домовленістю через створення низької ціни закупівлі з подальшим платежем. Крім того, часто вигідна ціна є доречною, оскільки вона відображає цінність бізнесу. Нарешті, може бути приємно, що колишній власник все ще бере участь у бізнесі зі своїм досвідом, хоча це також може спричинити конфлікт. Найбільшим недоліком угоди про заробіток є те, що згодом часто виникають суперечки щодо тлумачення. Крім того, покупець може також приймати рішення, які негативно впливають на цілі в межах його зобов'язань щодо зусиль. Цей недолік ще більше підкреслює важливість належного договірного договору.

Оскільки так важливо правильно організувати виграш, ви завжди можете зв’язатися Law & More з вашими запитаннями. Наші юристи спеціалізуються на галузі злиттів та поглинань і з радістю допоможуть вам. Ми можемо допомогти вам у переговорах і із задоволенням розглянемо з вами, чи є домовленість про заробіток хорошим варіантом для продажу вашої компанії. Якщо це так, ми будемо раді допомогти вам у юридичному формуванні ваших побажань. Ви вже потрапили в суперечку щодо доходу? У цьому випадку ми будемо раді допомогти вам у посередницькій діяльності чи допомозі в будь-якому судовому процесі.

Law & More