Запит про банкрутство

Заява про банкрутство є потужним інструментом стягнення боргу. Якщо боржник не сплачує, а вимога не оскаржується, клопотання про банкрутство часто може бути використане для стягнення вимоги швидше та дешевше. Позовна заява про банкрутство може бути подана або на власний запит заявника, або на вимогу одного або декількох кредиторів. Якщо є причини, що становлять суспільний інтерес, прокуратура також може подати заяву про банкрутство.

Чому кредитор подає заяву про банкрутство?

Якщо ваш боржник не сплатить і не виглядає так, що непогашена накладна буде сплачена, ви можете подати заяву про банкрутство вашого боржника. Це збільшує ймовірність погашення (частково) боргу. Адже компанія, яка перебуває у фінансових труднощах, більшу частину часу все ще має гроші, наприклад, у фондах та нерухомості. У разі банкрутства все це буде продано за реалізацію грошей на оплату непогашених рахунків. Заява про банкрутство боржника розглядає адвокат. Адвокат повинен просити суд визнати вашого боржника банкрутом. Ваш адвокат подає це з клопотанням про банкрутство. У більшості випадків суддя безпосередньо вирішить у суді, чи визнано ваш боржник банкрутом.

Запит про банкрутство

Коли ви подаєте заявку?

Ви можете подати заяву про банкрутство, якщо ваш боржник:

 • Має 2 і більше боргів, 1 з яких підлягає стягненню (строк платежу минув);
 • Має 2 або більше кредиторів; і
 • Перебуває в стані, в якому він перестав платити.

Питання, яке ви часто чуєте, полягає в тому, чи вимагає заява про банкрутство більше одного кредитора. Відповідь - ні. Єдиний кредитор також може застосувати fабо банкрутство боржника. Однак банкрутство може бути лише оголошений судом, якщо кредиторів більше. Ці кредитори не обов'язково повинні бути співзасновниками. Якщо підприємець подає заяву про банкрутство свого боржника, то достатньо довести під час опрацювання, що є кілька кредиторів. Ми називаємо це «вимогою множини». Це можна зробити за допомогою заяв про підтримку інших кредиторів або навіть через декларацію боржника про те, що він більше не може сплатити своїх кредиторів. Таким чином, заявник повинен мати "претензії на підтримку" на додаток до власної заяви. Суд перевірить це коротко і стисло.

Тривалість провадження у справі про банкрутство

Як правило, судове засідання у справі про банкрутство відбувається протягом 6 тижнів після подання клопотання. Рішення випливає під час слухання або якнайшвидше після цього. Під час слухання сторонам може бути надана затримка до 8 тижнів.

Витрати на провадження у справі про банкрутство

За це провадження ви сплачуєте судовий збір, крім витрат на адвоката.

Як розвивається процедура банкрутства?

Провадження у справі про банкрутство починається з подання заяви про банкрутство. Ваш адвокат розпочинає процедуру, подаючи клопотання до суду з проханням про визнання вашого боржника банкрутством від вашого імені. Ви заявник.

Клопотання має бути подано до суду в регіоні, де боржник має місце проживання. Для того, щоб подати заяву про банкрутство як кредитора, боржника необхідно було викликати кілька разів і врешті-решт оголосити його невиконанням.

Запрошення на слухання

Протягом декількох тижнів ваш адвокат буде запрошений судом для участі в слуханні. У цьому повідомленні буде зазначено, коли і де відбуватиметься слухання. Ваш боржник також буде повідомлений.

Чи не згоден боржник з клопотанням про банкрутство? Він чи вона можуть відповісти, подавши письмовий захист або усний захист під час слухання.

Слухання

Боржник не обов'язково відвідувати слухання, але рекомендується. Якщо боржник не з’явиться, він може бути визнаний банкрутом за рішенням про невиконання.

Ви та / або ваш адвокат повинні з'явитися на слухання. Якщо на слуханні ніхто не з'являється, суддя може відхилити прохання. Слухання не є публічними, і суддя зазвичай приймає своє рішення під час слухання. Якщо це неможливо, рішення приймається якнайшвидше, як правило, протягом 1 або 2 тижнів. Доручення буде надіслано вам та боржнику та залученим юристам.

неприйняття

Якщо ви, як кредитор, не погоджуєтесь з відхиленим рішенням судів, можете подати апеляцію.

Виділення

Якщо суд задовольнить прохання і визнає боржника банкрутом, боржник може подати апеляційну скаргу. Якщо боржник звернеться із заявою, банкрутство відбудеться в будь-якому випадку. З рішенням суду:

 • Боржник негайно банкрутує;
 • Суддя призначає ліквідатора; і
 • Суддя призначає наглядового суддю.

Після того, як суд визнав банкрутство, (юридична) особа, яка визнана банкрутом, втратить розпорядження та управління активами та буде оголошена несанкціонованою. Ліквідатор - єдиний, кому досі дозволено діяти з цього моменту. Ліквідатор буде діяти замість банкрута (особа, визнана банкрутом), керувати ліквідацією майна банкрутства та піклуватися про інтереси кредиторів. У разі великих банкрутств можуть бути призначені кілька ліквідаторів. Для деяких дій ліквідатору доводиться вимагати дозволу у наглядового судді, наприклад у випадку звільнення персоналу та продажу побутових ефектів чи активів.

В принципі, будь-який дохід, який боржник отримує під час банкрутства, буде доданий до активів. На практиці, однак, ліквідатор робить це за погодженням з боржником. Якщо приватна особа визнана банкрутом, важливо знати, що покриває банкрутство, а що ні. Перші потреби та частина доходу, наприклад, не включаються до банкрутства. Боржник може також виконувати звичайні правові дії; але активи банкрута цим не пов'язані. Крім того, ліквідатор оприлюднить рішення суду, зареєструвавши його у реєстрі банкрутств та Торгово-промислової палати та розмістивши рекламу в національній газеті. Реєстр банкрутства зареєструє рішення у Центральному реєстрі неплатоспроможності (КДП) та опублікує його в Урядовій газеті. Це розроблено для того, щоб дати можливість іншим кредиторам повідомити про ліквідатора та подати свої вимоги.

Завданням наглядового судді в цьому провадженні є нагляд за процесом управління та ліквідації неплатоспроможних активів та дій ліквідатора. За рекомендацією наглядового судді суд може винести рішення про заручення банкрута. Наглядовий суддя може також викликати та вислуховувати свідків. Разом з ліквідатором наглядовий суддя готує так звані перевірочні наради, на яких він буде виконувати функції голови. Засідання з перевірки відбувається в суді, і це подія, коли будуть встановлені списки боргів, складені ліквідатором.

Як розподіляться активи?

Ліквідатор визначає порядок виплати кредиторам: порядок рейтингу кредиторів. Чим вище ви займаєте, тим більше шансів на те, що вам будуть виплачені як кредитори. Порядок ранжирування залежить від виду боргового вимоги кредиторів.

По-перше, наскільки це можливо, борги за активами будуть сплачені. Сюди входить заробітна плата ліквідатора, орендна плата та зарплата після дати банкрутства. Залишок, що залишився, йде на пільгові вимоги, включаючи державні податки та надбавки. Будь-яка решта належить незабезпеченим («звичайним») кредиторам. Після сплати вищезазначених кредиторів будь-який відпочинок переходить до підпорядкованих кредиторів. Якщо ще залишаються гроші, вони будуть виплачені акціонеру (ів), якщо це стосується NV або BV. При банкрутстві фізичної особи залишок переходить до банкрута. Однак це виняткова ситуація. У багатьох випадках залишається не так багато для незабезпечених кредиторів, не кажучи вже про банкрутів.

Виняток: сепаратисти

Сепаратисти є кредиторами з:

 • Закон про іпотеку:

Ділова або житлова власність є заставою для іпотечного кредитування, і іпотечний постачальник може вимагати заставу у разі несплати.

 • Право застави:

Банк надав кредит з умовою, що якщо платіж не здійснюється, він має право застави, наприклад, на інвентаризацію бізнесу або на акції.

Позов сепаратиста (що вже має на увазі слово) є окремим від банкрутства, і його можна вимагати негайно, не вимагаючи попереднього ліквідатора. Однак ліквідатор може попросити сепаратиста почекати розумного періоду.

Наслідки

Для вас як кредитора рішення суду має такі наслідки:

 • Ви більше не можете заволодіти боржником самостійно
 • Ви або ваш адвокат подаєте свою заяву з документальним підтвердженням до ліквідатора
 • На нараді з перевірки складається остаточний перелік претензій
 • Ви отримуєте виплату відповідно до списку боргів ліквідатора
 • Решту боргу можна стягнути після банкрутства

Якщо боржник є фізичною особою, в деяких випадках можливо, що після банкрутства боржник подає до суду запит на перетворення банкрутства в реструктуризацію боргу.

Для боржника рішення суду має такі наслідки:

 • Вилучення всіх активів (крім предметів першої необхідності)
 • Боржник втрачає управління та розпорядження своїми активами
 • Листування прямує до ліквідатора

Як закінчується процедура банкрутства?

Банкрутство може закінчитися наступними способами:

 • Ліквідація через брак активів: Якщо не вистачає активів, щоб можна було виплачувати інші речі, крім боргів активів, банкрутство буде припинено через відсутність активів.
 • Припинення дії через домовленості з кредиторами: Банкрут може запропонувати кредиторам одноразовий договір. Така пропозиція означає, що банкрут сплачує відсоток від відповідної вимоги, проти якої він звільняється від боргів за рештою вимоги.
 • Скасування через обов'язковий ефект остаточного списку розподілу: це коли активи не мають достатнього обсягу для розподілу незабезпечених кредиторів, але пріоритетні кредитори можуть бути виплачені (частково).
 • Визначення судового рішення, ухваленого рішенням Апеляційного суду
 • Скасування на вимогу банкрута та одночасно винесення заявки про реструктуризацію боргу.

Зверніть увагу: Фізична особа також може бути знову подана до суду за боргами, навіть після припинення банкрутства. Якщо відбулася верифікаційна нарада, закон надає можливість при виконанні, оскільки звіт верифікаційної наради дає право на право виконання назви, яке може бути застосоване. У такому випадку вирок більше не потрібно виконувати. Звичайно, питання залишається; що ще можна отримати після банкрутства?

Що станеться, якщо боржник не співпрацює під час провадження у справі про банкрутство?

Боржник зобов'язаний співпрацювати та надавати ліквідатору всю необхідну інформацію. Це так званий "обов'язок інформувати". Якщо ліквідатору чинять перешкоди, він може вжити заходів щодо примусового виконання, таких як допит щодо банкрутства або захоплення заручників у Центрі тримання під вартою. Якщо боржник здійснив певні дії до оголошення про банкрутство, внаслідок чого кредитори мають менше шансів повернути борги, ліквідатор може скасувати ці дії ("банкрутство пауляна"). Це повинен бути юридичний акт, який боржник (пізніше банкрут) здійснив без будь-яких зобов'язань до оголошення про банкрутство, і виконуючи цю дію, боржник знав або повинен був знати, що це призведе до невигідності для кредиторів.

У випадку юридичної особи, якщо ліквідатор виявить докази того, що директори зловживають юридичною особою-банкрутом, вони можуть нести приватну відповідальність. Більше того, про це ви можете прочитати в нашому раніше написаному блозі: Відповідальність директорів у Нідерландах.

Контакти

Would you like to know what Law & More can do for you?
Звертайтесь до нас за телефоном +31 40 369 06 80 або надішліть нам електронний лист:

Tom Meevis, attorney at Law & More – tom.meevis@lawandmore.nl
Ruby van Kersbergen, attorney at Law & More – ruby.van.kersbergen@lawandmore.nl

частка