Колективні вимоги у разі масової шкоди

Починаючи з 1st від січня 2020 року набуде чинності новий закон міністра Деккера. Новий закон передбачає, що громадяни та компанії, які зазнають великих збитків, можуть подати позов разом до компенсації своїх збитків. Масова шкода - це збитки, які зазнала велика група жертв. Прикладами цього є фізичні збитки, спричинені небезпечними лікарськими засобами, фінансові збитки, спричинені підробкою автомобілів, або матеріальні збитки, спричинені землетрусами внаслідок видобутку газу. Відтепер такі масові збитки можна наносити колективно.

У Нідерландах протягом багатьох років можливо встановити колективну відповідальність в суді (колективні позови). Суддя міг визначати лише протиправні дії; для відшкодування збитків, всі потерпілі все-таки повинні були розпочати індивідуальну процедуру. На практиці така процедура зазвичай складна, трудомістка і дорога. У більшості випадків витрати та час, пов'язаний з індивідуальною процедурою, не компенсують втрати.

Колективні вимоги у разі масової шкоди

Існує також можливість колективного врегулювання між зацікавленою групою та обвинуваченою стороною, що оголошується в судовому порядку для всіх потерпілих на підставі Закону про колективне врегулювання масових позовів (WCAM). За допомогою колективного врегулювання група інтересів може допомогти групі жертв, наприклад, досягти врегулювання, щоб вони могли бути відшкодовані за їх втрату. Однак якщо сторона, яка заподіяла шкоду, не співпрацює, жертви все одно залишаться з порожніми руками. Потім жертви повинні звернутися до суду індивідуально, щоб вимагати відшкодування збитків на підставі статті 3: 305а Цивільного кодексу Голландії.

З приходом Закону про врегулювання масових позовів про колективні дії (WAMCA) першого січня 2020 року можливості колективної дії були розширені. Згідно з новим законом, суддя може винести вирок за колективну шкоду. Це означає, що всю справу можна вирішити за одну спільну процедуру. Таким чином партії отримають ясність. Потім процедура спрощується, економить час та гроші, а також запобігає нескінченним судовим процесам. Таким чином можна знайти рішення для великої групи жертв.

Потерпілі та сторони часто плутаються і недостатньо інформуються. Це означає, що потерпілі не знають, які організації є надійними та який інтерес представляють. Виходячи з правового захисту потерпілих, були посилені умови колективних дій. Не кожна група інтересів може просто почати подавати претензію. Внутрішня організація та фінанси такої організації повинні бути в порядку. Прикладами груп інтересів є Асоціація споживачів, асоціація акціонерів та спеціально створені організації для колективних дій.

Нарешті, з'явиться центральний реєстр колективних позовів. Таким чином, жертви та (представницькі) групи інтересів можуть вирішити, чи хочуть вони розпочати колективну акцію з тієї ж події. Рада з питань судової влади буде власником центрального реєстру. Реєстр буде доступний для всіх.

Вирішення масових позовів є надзвичайно складним для всіх залучених сторін, тому бажано мати юридичну підтримку. Команда Law & More має широкий досвід та досвід у розгляді та моніторингу питань масових претензій.

частка