Колективні вимоги у разі масової шкоди

Колективні вимоги у разі масової шкоди

Починаючи з 1st з січня 2020 року набере чинності новий закон міністра Деккера. Новий закон передбачає, що громадяни та компанії, які зазнають величезних збитків, можуть мати спільні позови про відшкодування збитків. Масовий збиток - це збитки, завдані великій групі жертв. Прикладами цього є фізична шкода, заподіяна небезпечними ліками, фінансова шкода, спричинена підробкою автомобілів, або матеріальна шкода, спричинена землетрусами в результаті видобутку газу. Відтепер така масова шкода може бути завдана колективно.

Колективна відповідальність у суді

У Нідерландах протягом багатьох років можливо встановити колективну відповідальність в суді (колективні позови). Суддя міг визначати лише протиправні дії; для відшкодування збитків, всі потерпілі все-таки повинні були розпочати індивідуальну процедуру. На практиці така процедура зазвичай складна, трудомістка і дорога. У більшості випадків витрати та час, пов'язаний з індивідуальною процедурою, не компенсують втрати.

Колективні вимоги у разі масової шкоди

Також існує можливість колективного врегулювання між групою інтересів та обвинуваченою стороною, оголошеною загальносудом для всіх потерпілих на підставі Закону про колективне врегулювання масових вимог (WCAM). За допомогою колективного врегулювання група зацікавлених осіб може допомогти групі жертв, наприклад, досягти врегулювання з тим, щоб вони могли отримати компенсацію за свою втрату. Однак, якщо сторона, яка завдає шкоду, не співпрацює, жертви все одно залишаться з порожніми руками. Потім потерпілі повинні звернутися до суду з вимогою відшкодувати шкоду на підставі статті 3: 305a Нідерландського цивільного кодексу.

З приходом Закону про врегулювання масових позовів про колективні дії (WAMCA) першого січня 2020 року можливості колективної дії були розширені. Згідно з новим законом, суддя може винести вирок за колективну шкоду. Це означає, що всю справу можна вирішити за одну спільну процедуру. Таким чином партії отримають ясність. Потім процедура спрощується, економить час та гроші, а також запобігає нескінченним судовим процесам. Таким чином можна знайти рішення для великої групи жертв.

Жертви та сторони часто розгублені та недостатньо поінформовані. Це означає, що жертви не знають, які організації є надійними та який інтерес вони представляють. На основі правового захисту потерпілих умови для колективних дій були посилені. Не кожна група інтересів може просто розпочати подання претензії. Внутрішня організація та фінанси такої організації повинні бути в порядку. Прикладами груп інтересів є Асоціація споживачів, асоціація акціонерів та спеціально створені організації для колективних дій.

Нарешті, з'явиться центральний реєстр колективних позовів. Таким чином, жертви та (представницькі) групи інтересів можуть вирішити, чи хочуть вони розпочати колективну акцію з тієї ж події. Рада з питань судової влади буде власником центрального реєстру. Реєстр буде доступний для всіх.

Вирішення масових позовів є надзвичайно складним для всіх залучених сторін, тому бажано мати юридичну підтримку. Команда Law & More має широкий досвід та досвід у розгляді та моніторингу питань масових претензій.

Law & More