Голландська схема висококваліфікованих мігрантів 2018 - зображення

Голландська схема висококваліфікованих мігрантів 2018 року

Голландський ринок праці стає все більш міжнародним. Зростає кількість міжнародних працівників у голландських організаціях та бізнесах. Для людей поза межами Європейського Союзу можна приїхати до Нідерландів як висококваліфікований мігрант. Але що таке висококваліфікований мігрант? Висококваліфікований мігрант - це високоосвічений іноземець з національністю країни за межами ЄС та Швейцарії, яка хоче в'їхати до Нідерландів, щоб зробити свій внесок у нашу економіку, засновану на знаннях.

Які умови найму висококваліфікованого мігранта?

Якщо роботодавець хоче привезти висококваліфікованого мігранта до Нідерландів, роботодавець повинен бути визнаним референтом. Для того, щоб стати визнаним референтом, роботодавцю необхідно подати запит до Служби імміграції та натуралізації (IND). Після цього ІНД вирішить, чи буде роботодавець кваліфікованим референтом чи ні. Визнання як референта означає, що IND вважає бізнес надійним партнером. Розпізнавання має різні переваги:

  • Роботодавець може скористатися прискореною процедурою прийому висококваліфікованих мігрантів. Замість трьох-п’яти місяців IND прагне прийняти рішення про запит протягом двох тижнів. Якщо дозвіл на проживання та працевлаштування потрібен, це буде сім тижнів.
  • Роботодавцю потрібно буде надсилати менше документів, що підтверджують доказ, до ІНД. У багатьох випадках індивідуального твердження буде достатньо. У цьому роботодавець заявляє, що іноземний працівник виконує всі умови для прийому та проживання в Нідерландах.
  • Роботодавець має постійну контактну точку в IND.
  • Окрім умови, що роботодавець повинен визнати роботодавцем референтом, також існує умова про мінімальну заробітну плату для роботодавця. Це стосується мінімальної суми заробітної плати, яку голландський роботодавець повинен буде виплатити працівнику, який не є європейцем.

Щорічно ці мінімальні заробітні плати змінюються з моменту набуття чинності 1 січня Міністерством соціальних справ та зайнятості на основі останніх показників індексу оплати за колективним трудовим договором, опублікованих Центральним статистичним агентством. Правовою основою цієї щорічної зміни є пункт 1 статті 4d Указу про виконання Закону про зайнятість іноземців.

З 1 січня 2018 року існують нові умови мінімальної заробітної плати, які роботодавці повинні виконувати, щоб мати можливість використовувати схему висококваліфікованих мігрантів. Виходячи з інформації Центрального статистичного агентства, суми збільшуються на 1.85% порівняно з 2017 роком.

Law & More