Відмова від роботи - Імідж

Відмова від роботи

Це дуже дратує, якщо ваші вказівки не виконуються вашими працівниками. Наприклад, один працівник, на якого ви не можете розраховувати, що з’явиться на робочому поверсі навколо вихідних, або той, хто вважає, що ваш акуратний дрес-код не стосується його чи її. Якщо це трапляється неодноразово, це може бути дуже неприємно. На щастя, закон пропонує рішення цього. І в тому, і в іншому випадку вам можуть відмовити у роботі. У цій статті ми пояснюємо, коли це так, і що ви можете з цим зробити як роботодавець. Спочатку ми розглянемо, які вказівки ви, як роботодавець, можете дати. Далі ми обговоримо, які вказівки працівник може відмовити, а які, з іншого боку, призведуть до відмови від роботи. Нарешті, ми обговоримо, які варіанти роботи у вас є як роботодавця, щоб вирішити проблему з відмовою від роботи.

Які вказівки ви можете давати як роботодавцю?

Як роботодавець ви маєте право доручити заохочувати працівника працювати. В принципі, ваш працівник повинен дотримуватися цих вказівок. Це випливає з відносин повноважень між працівником та роботодавцем на підставі трудового договору. Це право вказівки поширюється як на норми, що стосуються роботи (наприклад, робочі завдання та правила одягу), так і на підтримку належного порядку в компанії (наприклад, робочий час, колегіальні стандарти поведінки та заяви в соціальних мережах). Ваш працівник зобов'язаний виконувати ці вказівки, навіть якщо вони не випливають із формулювання трудового договору. Якщо він чи вона не роблять цього і наполегливо це роблять, це випадок відмови від роботи. Тим не менше, тут застосовується ряд нюансів, які пояснюються нижче.

Розумна місія

Доручення від вас як роботодавця не повинно виконуватися, якщо воно є необґрунтованим. Доручення є розумним, якщо воно може розглядатися як частина трудового договору в контексті того, як бути хорошим працівником. Наприклад, запит на понаднормову роботу в магазині під час напруженого Різдва може бути розумним завданням, але не в тому випадку, якщо це призводить до робочого тижня, що перевищує 48 годин (що, крім того, є незаконним на підставі підпункту розділу 24). 1 Закону про працю). Чи обгрунтоване доручення, а отже відмова від роботи, залежить від обставин справи та зацікавлених інтересів. Повинні бути враховані заперечення працівника та причини роботодавця щодо доручення. Якщо можна припустити, що у працівника є нагальна причина відмовити в призначенні, про відмову в роботі мова не йде.

Одностороння зміна умов праці

Більше того, роботодавець не може в односторонньому порядку змінювати умови праці. Наприклад, зарплата або робоче місце. Будь-які зміни слід вносити завжди за погодженням із працівником. Виняток з цього полягає в тому, що в деяких випадках це дозволено, якщо це включено до трудового договору або якщо ви, як роботодавець, серйозно зацікавлені в цьому. Якщо у вас є якісь запитання щодо цього, ми за адресою Law & More готові відповісти на них за вас.

Коли працівник може відмовити вам у вказівках?

Окрім того, що працівник може відмовити в необгрунтованому дорученні та, крім того, не може односторонньо змінювати умови праці, існують також додаткові зобов'язання, що випливають із вимог належного статусу працівника та роботодавця. Сюди входять норми охорони праці. Наприклад, працівник повинен враховувати фізичний стан працівників у разі вагітності або непрацездатності, наприклад. Працівник не може просити працівника виконувати вказівки, що становлять загрозу для його здоров'я, і ​​повинен забезпечувати безпечні умови праці. Також мають бути враховані заперечення сумління за умови, що робота може проводитися у відповідній формі.

Обставини справи

Якщо ваші вказівки відповідають описаним вище стандартам, а працівник продовжує наполегливо відмовляти їм, це означає відмову від роботи. Є кілька поширених випадків, коли питання полягає в тому, чи є відмова від роботи. Наприклад, у разі непрацездатності, (відсутності хвороби) або працівника, який не бажає виконувати розумні завдання, оскільки вони просто перебувають поза його звичайними обов'язками. Чи буде відмова в роботі сильно залежить від обставин справи та заперечень вашого працівника, тому доцільно проявити певну обережність та звернутися до юридичної консультації, якщо це необхідно. Це, безперечно, стосується тих випадків, коли ви розглядаєте подальші кроки. Більше того, якщо у вас є сумніви щодо того, чи насправді існує непрацездатність, якщо ваш працівник відмовляється від роботи з цієї причини, завжди важливо чекати думки лікаря з охорони праці чи лікаря компанії. Інші випадки насправді є дуже чіткими випадками відмови від роботи. Наприклад, якщо в період недоукомплектованості ви виключно дали своєму працівникові дозвіл на перерву, якщо клієнти можуть з ним зв’язатися, але він згодом їде на відпочинок у віддалений район і є абсолютно недосяжним.

Наслідки відмови від роботи

Якщо ваш працівник відмовляється від своєї роботи, ви як роботодавець, природно, хочете втрутитися якомога швидше, щоб зберегти свої повноваження. У цьому випадку важливо вжити відповідних заходів. Ви можете накласти на працівника дисциплінарний захід. Це може включати видачу офіційного попередження або утримання грошей за відмовлені робочі години. У разі повторних відмов у роботі можна вжити більш далекосяжні заходи, такі як звільнення або резюме звільнення. В принципі, відмова у працевлаштуванні є нагальною причиною звільнення.

Як ви вже читали вище, питання, коли відбувається відмова від роботи та які відповідні заходи можуть бути вжиті в цьому випадку, дуже залежить від конкретних обставин та домовленостей, укладених між роботодавцем та працівником. У вас є запитання щодо цього? Будь ласка зв'яжіться Law & More. Наша спеціалізована команда використовує особистий підхід. Разом з вами ми оцінимо ваші можливості. На основі цього аналізу ми будемо раді проконсультувати Вас щодо відповідних подальших кроків. Якщо це буде необхідно, ми також надамо вам поради та допомогу під час процедури.

Law & More