Працюючи незалежним підприємцем у Нідерландах

Працюючи незалежним підприємцем у Нідерландах

Ви незалежний підприємець і хочете працювати в Нідерландах? Незалежні підприємці з Європи (а також з Ліхтенштейну, Норвегії, Ісландії та Швейцарії) мають безкоштовний доступ до Нідерландів. Потім ви можете почати працювати в Нідерландах без візи, посвідки на проживання чи дозволу на роботу. Все, що вам потрібно, це дійсний паспорт або посвідчення особи.

Паспорт або посвідчення особи

Якщо ви не є громадянином ЄС, то слід врахувати кілька важливих речей. По-перше, обов'язок звітувати стосується іноземних незалежних підприємців у Нідерландах. Це означає, що якщо ви хочете приїхати працювати незалежним підприємцем у Нідерландах, ви повинні зареєструвати свою роботу в бюро звітів Міністерства соціальних питань та зайнятості.

Працюючи незалежним підприємцем у Нідерландах

Перш ніж ви зможете почати працювати в Нідерландах, вам також потрібен вид на проживання. Щоб претендувати на такий вид на проживання, ви повинні відповідати певним умовам. Точні умови, які потрібно виконати, залежать від вашої ситуації. У цьому контексті можна виділити наступні ситуації:

Ви хочете почати стартап. Для того, щоб створити інноваційну або інноваційну компанію в Нідерландах, ви повинні відповідати наступним умовам:

  • Ви повинні співпрацювати з надійним та експертним керівником (фасилітатором).
  • Ваш продукт або послуга є інноваційною.
  • У вас є (кроковий) план перейти від ідеї до компанії.
  • Ви та фасилітатор зареєстровані в Торговому реєстрі Торгово-промислової палати (KvK).
  • У вас є достатні фінансові ресурси, щоб можна було жити в Нідерландах.

Чи відповідаєте ви умовам? Тоді ви отримаєте 1 рік у Нідерландах, щоб розробити інноваційний продукт чи послугу. Тому дозвіл на проживання в умовах стартапу надається лише 1 рік.

Ви високоосвічені та хочете створити власну компанію. У такому випадку вам потрібен посвідка на проживання «рік пошуку високоосвічений». Найважливішою умовою, що додається до відповідного дозволу на проживання, є те, що ви закінчили, здобули ступінь доктора філософії або провели наукові дослідження в Нідерландах або у визначеному іноземному навчальному закладі протягом останніх 3 років. Крім того, потрібно, щоб у вас раніше не було дозволу на проживання для пошуку роботи після навчання, просування по службі чи наукового дослідження на основі завершення тієї самої навчальної програми або тієї ж докторської програми або проведення тих самих наукових досліджень.

Ви хочете працювати незалежним підприємцем у Нідерландах. Для цього вам потрібен посвідка на проживання «Працюй як самозайнята особа». Для того, щоб претендувати на відповідний дозвіл на проживання, діяльність, яку ви будете виконувати, повинна перш за все мати важливе значення для економіки Нідерландів, а пропоновані вами товари та послуги мають бути інноваційними в Нідерландах. Основний відсоток, як правило, оцінюється IND на основі бальної системи, що складається з наступних компонентів:

  1. Особистий досвід
  2. Бізнес-план
  3. Додана вартість для Нідерландів

Ви можете заробити в цілому 300 балів за перераховані компоненти. Ви повинні заробити принаймні 90 балів.

Ви можете отримати бали за особистий досвід компонент, якщо ви можете продемонструвати, що у вас є диплом принаймні рівня MBO-4, що у вас є принаймні один рік досвіду як підприємець і що ви набули досвіду роботи на відповідному рівні. Крім того, ви повинні продемонструвати певний досвід роботи з Нідерландами та подати раніше отриманий дохід. Викладене вище має здійснюватися на основі офіційних документів, таких як дипломи, довідки від старих роботодавців та попередніх трудових договорів. Ваш досвід роботи з Нідерландами може бути очевидним у ваших торгових партнерів або клієнтів з Нідерландів.

Що стосується бізнес-план, він повинен бути достатньо обґрунтованим. Якщо це не так, є ймовірність, що вашу заявку буде відхилено. Зрештою, з вашого бізнес-плану повинно бути зрозуміло, що робота, яку ви будете проводити, матиме важливе значення для економіки Нідерландів. Крім того, ваш бізнес-план повинен містити інформацію про товар, ринок, характерний характер та структуру цін. Важливо, щоб ваш бізнес-план також показував, що ви будете заробляти достатній дохід від роботи як незалежного підприємця. Викладене вище має базуватися на обґрунтованій фінансовій основі. З цією метою ви знову повинні подати документи, які наочно демонструють обґрунтування, наприклад договори чи довідки від ваших клієнтів.

Додана вартість що ваша компанія матиме економіку в Нідерландах, також видно з інвестицій, які ви зробили, наприклад, придбання комерційної нерухомості. Чи можете ви продемонструвати, що ваш продукт чи послуга є інноваційною? Ви також отримаєте бали за цю частину.

Звернути увагу! Якщо ви маєте турецьке громадянство, система балів не застосовується.

Нарешті, ви як самозайнята особа маєте дві загальні вимоги для отримання посвідки на проживання, а саме вимога зареєструватися в Торговому реєстрі Торгово-промислової палати (KvK) і ви повинні відповідати вимогам для ведення вашого бізнесу або професії. Останнє означає, що у вас є всі необхідні дозволи на роботу.

Коли ви приїжджаєте до Нідерландів як незалежний підприємець і перш ніж подати заяву на проживання на проживання, вам зазвичай потрібен тимчасовий дозвіл на проживання (MVV). Це спеціальна в'їзна віза, дійсна 90 днів. Ваше громадянство визначає, чи потрібно мати МВС. Для деяких національностей або в певних ситуаціях застосовується звільнення, і це вам не потрібно. Ви можете знайти список усіх винятків MVV на веб-сайті IND. Якщо вам потрібно мати MVV, ви повинні виконати кілька умов. По-перше, вам потрібна мета проживання в Нідерландах. У вашому випадку це робота. Крім того, є кілька загальних умов, які стосуються всіх, незалежно від обраної мети перебування.

MVV подається за допомогою заяви про в'їзд та проживання (TEV). Ви можете подати цю заяву в посольство або консульство Нідерландів у країні, де ви проживаєте, або в сусідній країні.

Після подання заяви, IND спочатку перевіряє, чи є заявка заповнена та чи були оплачені витрати. Потім IND оцінює, чи дотримуєтесь ви всіх умов для надання mvv. Рішення буде прийнято протягом 90 днів. Проти цього рішення можна заперечити та при необхідності оскаржити.

At Law & More ми розуміємо, що починати як незалежний підприємець у Нідерландах - це не лише практичний, але й головний юридичний крок для вас. Тому розумно спочатку поцікавитися своїм правовим становищем та умовами, які ви повинні виконати після цього кроку. Наші юристи є фахівцями в галузі імміграційного права та раді консультувати вас. Вам потрібна допомога, яка подає заяву на посвідку на проживання або на МВС? Юристи в Law & More може також допомогти вам у цьому. Якщо вашу заяву буде відхилено, ми також можемо допомогти вам у поданні заперечення. У вас є інше питання? Зверніться до юристів Law & More.

Law & More