Трудовий договір - це письмовий договір, що містить усі угоди, укладені між роботодавцем та працівником. Угода містить усі права та обов'язки обох сторін.

В ПОТРІБІ У ДОГОВІРІ ЗА ПРАВОМ НА РОБОТУ
ВЗАЄМОСЯ З КОНТАКТИМИ LAW & MORE

Контракт з найму

Трудовий договір - це письмовий договір, що містить усі угоди, укладені між роботодавцем та працівником. Угода містить усі права та обов'язки обох сторін.

Іноді може бути відсутність ясності щодо того, існує чи ні трудовий договір. Відповідно до закону, трудовий договір - це угода, згідно з якою одна сторона, працівник, зобов’язується виконувати роботу протягом певного періоду часу на службі другої сторони, роботодавця, і отримує оплату за цю роботу. У цьому визначенні виділяють п'ять основних елементів:

• працівник повинен виконувати роботу;
• роботодавець повинен виплачувати заробітну плату за роботу;
• робота повинна виконуватися протягом певного періоду часу;
• повинні існувати відносини влади;
• працівник повинен виконувати роботу сам.

Том Мейвіс - адвокат Ейндховена

Том Мевіс

Керуючий партнер / адвокат

 Телефонуйте +31 40 369 06 80

"Law & More бере участь

і може співпереживати

з проблемами свого клієнта "

Види трудових договорів

Існують різні види трудових договорів, і тип залежить від трудових відносин між роботодавцем та працівником. Роботодавець та працівник можуть укласти строковий трудовий договір або договір на невизначений термін.

Трудовий договір на строковий термін

У разі строкового трудового договору фіксується дата закінчення договору. Інший варіант - роботодавець і працівник погоджуються укласти трудові відносини протягом певного періоду часу, наприклад, протягом тривалості певного проекту. Потім договір автоматично припиняється, коли проект припиняється.

Роботодавець може запропонувати працівникові строковий трудовий договір, максимум три рази, протягом періоду до 24 місяців. Якщо між строковими трудовими договорами існує період, протягом якого немає трудового договору, і цей період має максимум 6 місяців, то час між контрактами все-таки враховується при розрахунку 24-місячного періоду.

Розірвання строкового трудового договору

Трудовий трудовий договір закінчується дією закону. Це означає, що договір евматично розривається в погоджений час, не вимагаючи жодних дій. Роботодавець повинен повідомити працівника у письмовій формі за один місяць заздалегідь про те, чи буде продовжено трудовий договір чи ні, за яких умов. Однак строковий трудовий договір повинен бути розірваний, якщо сторони домовились про це або якщо цього вимагає закон.

Трудовий трудовий договір може бути розірваний лише передчасно, тобто до закінчення строку трудового договору, якщо це було узгоджено в письмовій формі обома сторонами. Тому доцільно завжди включати в тимчасовий трудовий договір застереження про тимчасове припинення із строком сповіщення.

Шукаєте юридичну допомогу при складанні строкового трудового договору? Юристи Law & More до ваших послуг.

Контракт з найму

Трудовий договір на невизначений термін

Трудовий договір на невизначений термін також називається постійним трудовим договором. Якщо немає згоди щодо періоду, на який буде укладено договір, трудовий договір передбачається на невизначений термін. Цей вид трудового договору триває до моменту його припинення.

Розірвання трудового договору на невизначений строк

Важливою відмінністю стосовно строкового трудового договору є спосіб припинення. Попереднє повідомлення необхідне для розірвання трудового договору на невизначений термін. Роботодавець може подати заяву на дозвіл на звільнення в УВВ або попросити підпорядковий суд розірвати договір. Однак для цього потрібна поважна причина. Якщо роботодавець отримує дозвіл на звільнення, він повинен розірвати трудовий договір з належним дотриманням відповідного строку повідомлення.

Причини розірвання строкового трудового договору

Роботодавець може звільнити працівника лише за наявності вагомих підстав для цього. Тому повинна бути розумна підстава для звільнення. Далі наведені найпоширеніші форми звільнення.

Звільнення з економічних причин

Якщо обставини у компанії роботодавця є достатніми підставами для того, щоб вимагати звільнення працівника, це називається звільненням з економічних причин. Можуть застосовуватися різні економічні причини:

• поганий або погіршується фінансовий стан;
• скорочення роботи;
• організаційні або технологічні зміни всередині компанії;
• припинення бізнесу;
• переїзд компанії.

Дисфункціональне звільнення

Звільнення через дисфункцію означає, що працівник не відповідає вимогам роботи та непридатний для своєї роботи. Працівнику повинно бути зрозуміло, що, на думку роботодавця, необхідно вдосконалити щодо його функціонування. Як частина процесу вдосконалення, співбесіди з працівниками повинні регулярно проводитися. Слід розглянути можливість пропонувати курси або тренінги третьою стороною за рахунок роботодавця. Потрібно скласти звіти про співбесіди та включити їх до кадрової справи працівника. Крім того, працівникові має бути надано достатньо часу для поліпшення його роботи.

Негайне звільнення

У разі негайного звільнення роботодавець розриває трудовий договір працівника негайно, тобто без попередження. Роботодавець повинен мати для цього термінову причину, а звільнення повинно бути подано "негайно". Це означає, що роботодавець повинен негайно звільнити працівника у той момент, коли з’ясується невідкладна причина. Причина звільнення повинна бути вказана одночасно із звільненням. Наступними причинами можна вважати нагальними:

• крадіжка;
• розтрата;
• жорстоке поводження;
• груба образа;
• не збереження ділової таємниці;

Відставка за взаємною згодою

Якщо роботодавець і працівник обоє домовляються про розірвання трудового договору, угоди між обома сторонами закладаються у мировій угоді. У цьому випадку трудовий договір закінчується за взаємною згодою. Роботодавцю не потрібно просити дозволу у СКВ або підпорядкового суду на розірвання трудового договору.

У вас є питання щодо трудового договору? Зверніться за юридичною допомогою до Law & More.

Ви хочете знати, що Law & More може зробити для вас як юридична фірма в Ейндховені?
Потім зв’яжіться з нами за телефоном +31 40 369 06 80 або надішліть електронний лист на адресу:

Містер. Том Мевіс, адвокат у Law & More - [захищено електронною поштою]
Містер. Максим Ходак, адвокат & More - [захищено електронною поштою]

Law & More B.V.