Google оштрафував рекорд на 2,42 мільярди ЄС

Це лише початок, можуть бути накладені ще два покарання

Згідно з рішенням Європейської комісії, Google повинен сплатити штраф у розмірі 2,42 мільярда євро за порушення антимонопольного законодавства.

Європейська комісія заявляє, що Google покращив власні продукти Google Shopping у результатах пошукової системи Google на шкоду іншим постачальникам товарів. Посилання на продукти Google Shopping були і є вгорі сторінки результатів пошуку, тоді як позиції конкуруючих служб, визначені алгоритмами пошуку Google, відображаються лише на нижчих позиціях.

Протягом 90 днів Google повинен буде змінити свою систему ранжування алгоритмів пошуку. В іншому випадку буде застосовано штраф у розмірі до 5% від середньоденних глобальних продажів Alphabet, материнської компанії Google.

Єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер заявила, що те, що Google зробило, було незаконним згідно антимонопольних правил ЄС. Цим рішенням було встановлено прецедент для майбутніх розслідувань.

Європейська комісія розслідує ще два випадки, коли Google нібито зловживає правилами конкуренції на вільному ринку: операційною системою Android та AdSense.

Детальніше: https://rechtennieuws.nl/54679/commissie-legt-google-geldboete-op-242-miljard-eur-misbruik-machtspositie-als-zoekmachine-eigen-prijsvergelijkingsdienst-illegaal-bevoordelen/

Law & More