Випадок у Нідерландах

Кримінальна справа в Нідерландах

У кримінальному провадженні позов проти обвинуваченого подається прокуратурою (ОМ). OM представлений прокурором. Кримінальне провадження зазвичай починається з поліції, після чого прокурор приймає рішення про притягнення підозрюваного до кримінальної відповідальності. Якщо прокурор переходить до кримінальної відповідальності підозрюваного, справа потрапляє до суду.

Правопорушення

Порушення можна знайти в Кримінальному кодексі, Законі про зброю, Законі про опіум або Законі про дорожній рух тощо. Відповідно до принципу законності, ніхто не може бути засуджений за дію чи бездіяльність без попереднього кримінального покарання.

Можна розрізнити проступки та злочини. Злочин є більш тяжким злочином, ніж проступок. Проступок може включати напад або вбивство. Деякими прикладами правопорушень є публічне пияцтво або вандалізм.

Розслідування

Кримінальна справа часто починається з міліції. Це може бути відповідь на повідомлення або сліди кримінального правопорушення. Розпочато розслідування під керівництвом прокуратури у співпраці з поліцією. Підозрюваний розшукується, збираються докази. За результатами розслідування міститься офіційний звіт, який направлено до прокуратури. На підставі офіційного звіту прокурор дає оцінку справі. Прокурор також оцінює, чи притягнуть підозрюваного до кримінальної відповідальності. Це відомо як принцип доцільності; прокурор вирішує, чи притягнути до відповідальності злочин.

Позовна повістка

Якщо прокурор приступить до обвинувачення, обвинувачений отримає повістку. У повістці описується правопорушення, за вчинення якого обвинувачений притягується до кримінальної відповідальності, і вказується, куди і коли обвинувачений має з’явитися до суду.

Лікування через суд

Ви як відповідач не зобов’язані бути присутніми на слуханні. Якщо ви вирішите бути присутніми, суддя поставить вам запитання під час слухання. Однак ви не зобов'язані відповідати на його запитання. Це пов’язано з принципом nemo tenetur: ви не зобов’язані активно співпрацювати з власних переконань. Після закінчення допиту обвинуваченого суддя надає слово прокурору.

Потім прокурор складає обвинувальний акт. У ньому він викладає факти та докази правопорушення. Потім він закінчує свій обвинувальний висновок вимогою щодо злочину.

Після виступу прокурора виступить адвокат обвинуваченого. У клопотанні адвокат відповідає на обвинувачення прокурора та представляє інтереси клієнта. Нарешті слово надається обвинуваченому.

Постанова судді

Суддя може прийняти кілька рішень. Для визнання доказів необхідно мати мінімальну кількість доказів для засудження обвинуваченого. Те, чи дотримано мінімум доказів, вимагає оцінки конкретної справи та залежить від судді.

По-перше, обвинувачений може бути виправданий суддею. У цьому випадку, на думку судді, правопорушення не доведено, або суддя вважає, що правопорушення не підлягає покаранню. Однак також може бути так, що суддя не переконаний, що обвинувачений вчинив злочинну поведінку.

Крім того, обвинувачений може бути звільнений від кримінальної відповідальності. Так буває, наприклад, у випадках необхідної оборони або якщо підозрюваний є психічно хворим. У цих випадках суддя визнає обвинуваченого таким, що не підлягає покаранню, або злочин, за який обвинувачений переслідується, не підлягає покаранню. На цьому кримінальне провадження може закінчитися. Однак суддя також може застосувати захід у разі відмови від обвинувачення. Це може включати TBS для підозрюваного з психічним розладом.

Крім того, обвинувачений також може бути покараний. Можна виділити три основних види покарання: позбавлення волі, зразкова служба та громадські роботи. Суд також може застосувати такий захід, як відшкодування збитків або TBS.

Покарання може мати кілька цілей. Наприклад, це може служити відплатою. Адже коли людина вчинила злочинне діяння, їй від цього нікуди не піти. Крім того, сатисфакції заслуговує жертва, а також суспільство. Мета покарання полягає в тому, щоб порушник не повторився. Крім того, покарання повинно мати стримуючий ефект. Злочинці повинні знати, що злочинне діяння не залишиться безкарним. Нарешті, покарання кривдника захищає суспільство.

Чи загрожує вам кримінальне провадження? Якщо так, не соромтеся звертатися до юристів за адресою Law & More. Наші юристи мають великий досвід і будуть раді надати вам консультацію та допомогу в судових процесах.

 

Law & More