Збереження титульного зображення

Збереження права власності

Відповідно до Цивільного кодексу, право власності - це найповніше право, яке людина може мати на добро. Перш за все, це означає, що інші повинні поважати право власності цієї особи. В результаті цього права власник сам визначає, що буде з його товаром. Наприклад, власник може прийняти рішення про передачу права власності на свій товар іншій особі за допомогою договору купівлі-продажу. Однак для дійсної передачі має бути дотримано низку правових умов. Умовою, яка в кінцевому рахунку передає право власності на товар, є передача товару, про який йде мова, наприклад шляхом буквальної передачі його покупцеві, а не сплати купівельної ціни, як прийнято вважати. Іншими словами, покупець стає власником товару під час його поставки.

Збереження титульного зображення

Зберігання титулу не погоджується

Зокрема, вищезазначене буде так, якщо ви не домовилися з покупцем щодо збереження права власності. Слід визнати, що крім поставки, ціна закупівлі, а також термін, протягом якого повинна бути здійснена її оплата покупцем, узгоджуються в угоді про закупівлю. Однак, на відміну від доставки, (оплата) ціна придбання не є юридичною вимогою для передачі права власності. Тому цілком можливо, що покупець спочатку стає власником вашого товару, не заплативши за це (повну суму). Чи не буде покупець платити після цього? Тоді ви не можете просто повернути свої товари, наприклад. Врешті-решт, покупець, який не платить, може просто посилатися на придбане право власності на цей товар, і від вас, як очікується, цього разу поважатимуть його право власності на предмет. Іншими словами, у такому випадку ви залишитесь без свого товару чи оплати, а отже, з порожніми руками. Те саме стосується випадків, коли покупець має намір заплатити, але до фактичного здійснення платежу стикається з банкрутством. Це неприємна ситуація, якої можна уникнути, до речі.

Збереження права власності як запобіжний захід

Зрештою, профілактика краще, ніж лікування. Ось чому доцільно використовувати наявні можливості. Наприклад, власник товару може домовитись з покупцем про те, що право власності переходить до покупця лише за умови дотримання покупцем певних умов. Така умова може, наприклад, також стосуватися сплати купівельної ціни і також називається збереженням права власності. Збереження права власності регулюється статтею 3:92 Цивільного кодексу Нідерландів, і, якщо це домовлено, таким чином, продавець залишається законним власником товару, поки покупець не сплатить повну узгоджену ціну за товар. Збереження права власності тоді служить запобіжним заходом: чи не платить покупець? Або покупець зіткнеться з банкрутством перед тим, як заплатити продавцю? У такому випадку продавець має право повернути свої товари у покупця в результаті збереження встановленого права власності. Якщо покупець не співпрацює при доставці товару, продавець може перейти до вилучення та виконання законними способами. Оскільки продавець завжди залишався власником, його добро не потрапляє до банкрутської маси покупця і може бути витребуване з цього майна. Чи виконується умовою оплати покупець? Тоді (лише) право власності на товар перейде до покупця.

Приклад збереження права власності: найм

Однією з найпоширеніших операцій, при якій сторони використовують збереження права власності, є придбання найму або, наприклад, придбання автомобіля в розстрочку, що регулюється в статті 7А: 1576 БВ. Отже, придбання найму передбачає купівлю та продаж в розстрочку, за яким сторони погоджуються, що право власності на проданий товар передається не лише шляхом доставки, але лише шляхом виконання умови повної сплати заборгованості покупця за договором купівлі-продажу. Сюди не входять операції, пов’язані з усім нерухомим майном та більшістю зареєстрованих речей. Ці операції виключаються законом із придбання найму. Зрештою, схема купівлі найму спрямована на наявність своїх обов'язкових положень, щоб захистити покупця, наприклад, автомобіля, від занадто легковажного сприйняття покупки, а також продавця від занадто односторонньої твердої позиції з боку покупця .

Ефективність збереження титулу

Для ефективної операції збереження титулу важливо, щоб це було записано в письмовій формі. Це можна зробити в самому договорі купівлі-продажу або в абсолютно окремій угоді. Однак збереження титулу зазвичай встановлюється в загальних умовах. Однак у цьому випадку слід мати на увазі, що законодавчі вимоги щодо загальних умов повинні бути виконані. Більше інформації про загальні умови та відповідні законодавчі вимоги можна знайти в одному з наших попередніх блогів: Загальні умови: що потрібно про них знати.

Також важливо з точки зору ефективності, щоб збереження титулу, яке буде включено, було дійсним. З цією метою мають бути дотримані такі вимоги:

  • справа повинна бути визначеною або ідентифікованою (описана)
  • справа, можливо, не була включена до нової справи
  • справа, можливо, не була перетворена на нову справу

Більше того, важливо не формулювати положення щодо збереження права власності надто вузько. Чим вужче формулюється збереження права власності, тим більше ризиків залишається відкритим. Якщо продавцеві доставляють кілька предметів, отже, розумно, наприклад, домовитись про те, щоб продавець залишався власником усіх поставлених товарів, поки не буде сплачена повна ціна закупівлі, навіть якщо частина цих товарів вже сплачена покупця. Те саме стосується товарів покупця, в яких перебуває або, принаймні, переробляється товар, який постачає продавець. У цьому випадку це також називається розширеним збереженням права власності.

Відчуження покупцем за умови збереження права власності як важливого пункту уваги

Оскільки покупець ще не є власником через узгоджене збереження права власності, він в принципі також не може зробити іншого законного власника. Насправді, покупець, звичайно, може це зробити, продаючи товар третім особам, що також відбувається регулярно. До речі, враховуючи внутрішні стосунки з продавцем, покупець, тим не менше, може бути уповноважений передати товар. В обох випадках власник не може повернути свій товар у третьої сторони. Зрештою, збереження права власності передбачене лише продавцем щодо покупця. Крім того, третя сторона може, в контексті захисту від такої вимоги покупця, покластись на положення статті 3:86 Цивільного кодексу, або іншими словами добросовісні. Це було б інакше, якби ця третя сторона знала про збереження права власності між покупцем і продавцем або знала, що в галузі прийнято доставляти товари, що доставляються під збереженням власності, і що покупець був фінансово хворим.

Збереження титулу є юридично корисною, але складною конструкцією. Тому доцільно проконсультуватися з юристом-експертом перед тим, як зберегти право власності. Ви маєте справу із збереженням титулу чи вам потрібна допомога в його складанні? Потім зв’яжіться Law & More. У Law & More ми розуміємо, що відсутність такого збереження заголовка або неправильного його запису може мати далекосяжні наслідки. Наші юристи є експертами в галузі договірного права і із задоволенням допоможуть Вам на основі особистого підходу.

Law & More